Údržba materiálu

ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK

Dříve než se pustíte do čištění čalounění jakýmkoliv prostředkem, doporučujeme vyzkoušet způsob a reakci na skrytém místě, abyste předešli trvalému poškození na viditelném místě. Vždy čistěte ve směru čalounění, nikdy proti. Také doporučujeme používat prostředky určené přímo pro čalouněný nábytek. Pokud vznikla suchá nečistota ze sypkého materiálu, můžete použít vysavač o malém výkonu. Není třeba je čistit na mokro. Jestliže je skvrna mokrá, nenechávejte ji zaschnout. Co nejdříve odsajte vlhkost pomocí hadříku, nebo kapesníku. Pokud je skvrna již zaschlá, opatrně se ji pokuste odstranit pomocí plochého, tupého předmětu. V případě pozůstalé skvrny po odstranění, použijte vlhký hadřík, či prostředek určený přímo pro čalouněný nábytek, a po směru čalounění se pokuste skvrnu vyčistit. Poté vysušte. Nepoužívat žádné chemické roztoky, hrubou sílu, či drhnutí.

NÁBYTEK Z MASIVU

Pokud požadujete dlouhotrvající vzhled krásného dřeva, vyhněte se kontaktu nábytku s přímým slunečním světlem, nebo umístěním vedle velkého zdroje tepla. K pravidelným údržbám nábytku z masivu může patřit vysávání vysavačem, avšak vždy s měkkým nástavcem, aby nedošlo k poškrábání hladkého povrchu. Dřevo lze otřít hadříkem – suchým, nebo lehce vlhkým. Přebytečná vlhkost může proniknout do dřeva, a tak ho poškodit. Doporučujeme používat přípravky výhradně na nábytek z masivu. Na hladký povrch nikdy nepokládejte příliš horké nápoje a jídla. Mohlo by dojít k trvalému poškození.

NÁBYTEK Z LAMINA

Pokud požadujete dlouhotrvající vzhled krásného lamina, vyhněte se kontaktu nábytku s přímým slunečním světlem, nebo umístěním vedle velkého zdroje tepla. Lamino lze otřít hadříkem – suchým, nebo vlhkým. Avšak vždy vlhkost utřete do sucha. Může proniknout do mezer mezi spoji, a tak lamino poškodit. Doporučujeme používat přípravky výhradně určené na nábytek z lamina. Na hladký povrch nikdy nepokládejte příliš horké nápoje a jídla. Mohlo by dojít k trvalému poškození.

NÁBYTEK Z EKO-KŮŽE

Nábytek potažený eko-kůží nedoporučujeme nechávat na přímém slunečním svitu, barva by mohla po čase vyblednout. Pokud vznikla suchá nečistota ze sypkého materiálu, můžete použít vysavač o malém výkonu. Jestliže vznikla mokrá nečistota, okamžitě vlhkost vysajte savým hadrem, či kapesníkem. Případné zaschlé skvrny očistěte vlhkým hadříkem a utřete do sucha. K sušení nepoužívejte horký vzduch.