PO-PÁ: 7-21 hod., NE: 13-20 hod.: +420 466 566 495Úvod O nás Obchodní podmínky Vše o nákupu Kontakt Ceny dopravy

Rozměr postele

Při výběru optimálních rozměrů se zapamatujme zlaté pravidlo - čím více, tím lépe. Postel je přeci naše útočiště. Místo, kde si chceme odpočinout, kam se po celodenním kolotoči tak moc těšíme.  Pojďme se tedy na tu naší oázu klidu podívat trochu pragmaticky.

Jednolůžkové postele pro dospělé osoby

Standartní délka postele se uvádí 200 cm. Ne všem ovšem tato délka vyhovuje a tak je možnost i její proudloužení. My tuto variantu u vybraných posteli umožňujeme také a to až do délky 220 cm.

Standartní šířka postele je 90 cm. Užším, drobnějším postavám může vyhovovat i menší 80 cm, ale nikdy by šířka neměla klesnout pod tuto hranici. Chcete-li se ale po své posteli opravdu rozvalovat, pořiďte si ji v šířce 100 cm a zažijete opravdový luxus. K tomu ale doporučujeme přikoupit kompas, protože se můžete ve vašem ráji blaženosti  lehce ztratit.

Dětské postele

Standartní délka postelí je stejně jako u dospělých 200 cm. Není ovšem výjimkou výroba postýlek menších. Vše musí být paraleně se šířkou postele. Důležité je si uvědomit, zda chceme pro svou holčičku nebo chlapečka každý rok postel novou nebo koupit postel velkou a koukat, jak do ní děti krásně dorůstají. 

Manželské postele

Zde se tolik nedbá na standartní šířce 90 cm, tedy v součtu na 180 cm. Pokud se s partnerem k sobě rádi tulíte, můžete sáhnout po 160 cm až po 140 cm. Pokud ale máte radši v posteli volnost, při šířce postele 200 cm nebudete téměř vědět, že tam s vámi ještě někdo je.

Délka je opět standartní a to 200 cm. U vybraných typu postelí lze opět postel prodloužit až do délky 220 cm.